Polski Kościół

W niedzielę 8 października cała nasza delegacja uczestniczyła we Mszy Św w miejscowym katolickim kościele. Ksiądz proboszcz jak i niewielu miejscowych parafian bardzo się ucieszyło z tak licznej delegacji. Wszak na mszy jest przeważnie tylko kilka osób. Budynek kościoła przeszedł mały remont – odnowiono i pomalowano ściany, poprawiono stan instalacji elektrycznej, wyremontowano schody. Budynek i otoczenie przedstawia się zdecydowanie lepiej niż rok temu, a wszystko to dzięki zbiórce prowadzonej w Gminie w 2016 roku.

W miesiącu poprzedzającym przyjazd naszej delegacji również była prowadzona zbiórka zainicjowana przez Komitet Społeczny na rzecz remontu Kościoła w Pohrebyszcze. Dzięki ofiarności mieszkańców Gminy Fałków, parafian, uczniów udało się zebrać kwotę ok 2,8 tys zł. Kwota ta została uroczyście przekazana przez przedstawicieli naszej delegacji po zakończonej Mszy Św. Ksiądz proboszcz jak i rada parafialna złożyła na nasze ręce ogromne podziękowania dla całej społeczności Gminy Fałków za okazaną finansową pomoc.

W podziękowaniu, przedstawicielka Rady Parafialnej wręczyła naszym uczniom słodkie upominki na drogę powrotną. Mamy nadzieję że przekazana pomoc przyczyni się w dalszym remoncie kościoła

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close