Koncert w szkole

Do Pohrebyszcza ze Lwowa dojechaliśmy ok 23 prosto na kolację. Mimo późnej pory spora grupka osób oczekiwała nas z niecierpliwością. Zostaliśmy gorąco powitani przez panie dyrektor – p. Tatianę i p. Svetlanę i zaproszeni na późną kolację na stołówkę szkolną. Następnie pojechaliśmy do hotelu gdzie zostaliśmy rozlokowani w wygodnych pokojach. Na następny dzień (piątek) organizatorzy zaplanowali uroczystą wizytę w szkole, koncerty i występy. Jako iż musieliśmy przeprowadzić jeszcze próbę generalną spać poszliśmy ok 3 nad ranem.

W piątek cała nasza delegacja w odświętnych strojach udała się do szkoły gdzie przy wejściu zostaliśmy gorąco powitani:

Kolejno udaliśmy się na pięknie odremontowaną i świetnie wyposażona nową aulę koncertową, gdzie po odśpiewaniu hymnu polskiego przedstawiono nas zebranej społeczności. Były powitania, przemówienia i prezenty.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna: Jako pierwsze – panie nauczycielki – wspaniały kwartet i piosenka o szkole. Tego dnia bowiem odbywały się uroczyste obchody Dnia Nauczyciela.

Kilkadziesiąt kolejnych minut upłynęło na występach uczniów miejscowej szkoły, były tańce klasyczne, nowoczesne, pieśni ukraińskie i w języku angielskim.

Nasze występy organizatorzy zaplanowali w połowie koncertu. Nasi uczniowie trochę się stresowali ale całość wypadła znakomicie:                                                                             Kinga Wołczyk – wiersz o przyjaźni polsko-ukraińskiej   i Ania Gonerka – pieśń patriotyczna

Nowoczesny układ taneczny – nasi chłopcy

Julia Ostrowska i Julia Mikuła – nowoczesne piosenki – j.angielski i j.polski

Układ taneczny naszych dziewcząt – Lady Gaga

Na koniec – hicior ostatnich miesięcy – „Miłość w Zakopanem” – Ania i Olga oraz cała delegacja!

Po naszej części kolejne występy miejscowych uczniów – tym razem z klas starszych.

Po zakończonym koncercie wspólne zdjęcia

oraz zwiedzanie szkoły, wizyta w młodszych klasach, udział w zajęciach fizycznych, chemicznych i technicznych

Dzień minął szybko i był pełen wrażeń ale to nie wszystko… wieczorem szalona dyskoteka w stylu lat 90 – wiele konkursów, mnóstwo zabawy.

 

%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close